Bir Gün O Sahneye Çıkılacak

O sahneye bir gün çıkılacak” dedi sahnede kudretinin yanında pırıl pırıl kalbini hep hissettiren Türkan Hoca, Moda Sanat Tiyatrosu’nun “İpler ve Kuklalar” oyunundan önce. Halbuki Büyük Deligil, kamerayı, salonun izin verdiği en güzel yere kurmanın ve prova kayıtlarının temizliğinin verdiği oyun öncesi rahatlığındaydı.

İyi de hocam, hep çıkıyorum o sahneye. Dekorlarınızı kurmaya, kaldırmaya yardım ediyorum. En uzun boylu ben olduğum için, perdeye çengelli iğne takıp çıkartıyorum ya!”   diye utanmadan bir de cevap verdi Büyük Deligil, başına geleceklerden habersiz.

Moda Sanat Tiyatrosu‘nun 2011-2012 öğretim yılı sonu oyunu bittiğinde, sahneye çağrıldı Tülin ve Türkan Hocalar. Öğrenciler, tek tek teşekkür belgelerini aldılar.Ama Moda Sanat‘ın hazırladığı hoşluk, bununla da bitmiyordu. O sezon, “Resimli Osmanlı Tarihi”nde oynayan diğer dostlarını da unutmamışlardı. İlk olarak sahneye Küçük Deligil çağrıldı:”…ve Gülriz Kaşbaş!” Halbuki Küçük Deligil, oyundaki arkadaşlarıyla birlikte hazırladıkları nefis çiçek buketini vermek için sahnenin yanında yerini almış, uygun bir anı bekliyordu. Ver teşekkür belgemi, al çiçeklerini tadında bir değiş tokuşla öpüp sarıldılar birbirlerine. Büyük Deligil ise kamerasının arkasında, gülen gözlerle izliyor yavrusunu, Küçük Deligil’ini!

Derken o anons geldi Türkan Hoca’dan:”…ve bir gün o sahneye çıkacak dediğimiz, Atasun Kaşbaş!” Büyük Deligil, mumya soğukluğu ve donukluğuna girdi anında. Barış Manço Sahnesi’ndeki sıcaklık 10 derece daha düştü adeta. Kulaklarında uğultu ve salondaki alkışlar arasında, hayranı olduğu Küçük Deligil’in de olduğu sahneye koşar adımlarla fırladı Büyük Deligil.  Yeni doğmuş tay titrekliğindeki bacaklarıyla zor durdu ayakta ve utana sıkıla da son selamlamada Küçük Deligil’in hemen arkasında, ürkek bir selamlama…

Selam olsun ey Türkan Hoca!Dediğini yaptın sonunda…Ne büyük gurur, sizin gibi güzel dostlara sahip Deligillere!

 

Yazar hakkında

Buyuk Deligil

Bir Yorum

Lütfen bir yorum bırakın
  • Yerim ben onu.. Gözlere bak deli bir dehşet ifadesi…Selamlamayı çok şirin yapmış….Fakat çocukta sahne ışığı var…
    Hoş bir geceydi bende hepinize teşekkürlerimi ve sevgilerimi gönderiyorum…Nice oyunlarda sahnede buluşmak dileği ile….Sizleri seviyorum….

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Deligiller © 2014 Kaynak gösterilmeden paylaşılamaz.

 
Bumerang - Yazarkafe