Biz Kimiz?

Bir beyaz yelkene kendisini atmış Deligilleriz biz!

 

Hunili Deligiller

Hunili Deligiller

.

Nazım’ın Anadolu’da bir köy mezarlığına gömülmek isteği gibi; birimiz delirince huni takma, diğerimiz elinde direksiyonla gezme hayallerinde. Evimizin en kıymetli eşyaları ise kırmızı süzgeç ve kırmızı hunimiz; süzgeç Büyük Deligile, huni Küçük Deligile !

 

Biraz da kafein manyağıyız; Büyük Deligil kolasız, Küçük Deligil kahvesiz yapamaz. Biberonları karıştırmadığımız müddetçe sorun yok; zira Küçük Deligil kola sevmez, Büyük Deligil de kahve içemez!

Biberonlu Deligiller

Biberonlu Deligiller

.

Biri 36, diğeri 46 numara iki çift ayağız biz. Ruhumuz gezgin, ayaklarımızı vurup sırtımıza hep gezelim isteriz; Büyük Deligil fotoğraflar çeker, Küçük Deligil sırıtır hep mutluluktan. İki deligil, birlikte Seattle sokaklarını arşınlamanın hayalini kurar.

36 Numara & 46 Numara

.

Büyük Deligil, Beşiktaş’ı sever, müziğe aşıktır, teknoloji solucanıdır; Küçük Deligil tiyatro delisidir, Seattle’ı özler, evde kek kokusu ister. İki deligil verdik elele, bindik bir beyaz yelkene… Gezdiğimiz gördüğümüzle, yediğimiz içtiğimizle, delirip durduğumuzla buralardayız.

.

Aynen böyle demiştik, 2012 başında Deligiller’i yazmaya başladığımızda. Geçen zaman zarfında, Büyük Deligil’in  kola ile ilişkisi epey seviyeli bir düzeye gelmekle birlikte, Küçük Deligil O’nu da bir kahve sevdalısı yapmayı başardı. Arada çeteye Yavru Deligil’i kattık, onun da başına geçirdik annesinin hunisinin küçük boyunu. Deligiller, 3 kişilik ekip halinde delirip durmaya devam etmekte…

.

Üç Kişilik Deligiller Çetesi

Üç Kişilik Deligiller Çetesi

 .

Bir Yorum

Lütfen bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Deligiller © 2014 Kaynak gösterilmeden paylaşılamaz.

 
Bumerang - Yazarkafe